Ana Sayfa | Hakkımızda | Paslanmaz Çelik | Ürünlerimiz | Sipariş Formu | İletişim

 
 
 

 
         
             

         
 

Paslanmaz Çelik Boru

 
  Paslanmaz borular ile ilgili tüm ebat ve ölçülerde boru bulabileceğiniz gibi, gerektiğinde özel üretim yaparak istenilen ebat ve ölçülerde üretim yaptırabilmekteyiz.....    
       
         
     

TCBM DÖVİZ KURLARI

 
 
 
  Paslanmaz Çelik Boru

Paslanmaz borular ile ilgili tüm ebat ve ölçülerde boru bulabileceğiniz gibi, gerektiğinde özel üretim yaparak istenilen ebat ve ölçülerde üretim yaptırabilmekteyiz. Paslanmaz boru imalat aşamasında kullanılan paslanmaz çelik malzeme ile yapılan imalat, karbon ve az alaşımlı çeliklerden daha farklı özellikler taşırmaktadır. Bu farklılık, genellikle malzemelerin akma dayanıklılığı ile pekleşme davranışlarının farklı, farklı olmasından kaynaklanabilmektedir. Unutulmaması gereken bir hususta şudur ki, Paslanmaz çelikten imal edilen paslanmaz borular da en önemli etken akma ve çekme dayanıklılığı, sürekli pekişme özelliği ve kesit daralmasıdır. Paslanmaz Borulara şekil verebilmek için ortak özellik olarak şöyle sıralamak mümkündür.

1- Paslanmaz çelikten imal edilen paslanmaz boruların dayanıklılığı, sertliği ve sürekliği genellikle
    çok daha yüksek olmalıdır.
2- Daha hızlı pekleşirler (yani şekil verdikçe dayanıma süreci hızla artar)
3- Paslanmaz boruların imalatı sonunda parça yüzeyinde korozyona karşı koruyucu bir oksit filmine
   sahip olması gerektiği dikkate kesinlikle alınmalıdır, aksi halde istenilen kalite elde
   edilememektedir.

Bilindiği gibi Paslanmaz boru dayanıklılığı ve dolayısıyla kullanım ömrü en uzun ömürlü paslanmaz ürünlerinden biridir, Paslanmaz boruların kullanıcıları iyi bilmektedirler ki kaliteden ödün verilerek üretilen paslanmaz borular ilerleyen zamanlarda mutlaka sorun çıkarmaktadırlar.

Paslanmaz borunun bazı kullanım alanları şunlardır:

Petrol Boru Hatları,Temel Kazıkları,Su Dağıtım Hatları, Endüstriyel Boru Ağları, Çelik Yapılar, Rafineriler, Doğalgaz Boru Hatları, Basınçlı Hava Hatları ve, Özel Amaçlı Kullanımlardır.

           ? Paslanmaz Boru Ölçüleri
 

 

 

 
     
 
 
 
Kaya Çelik İnşaat ve Pazarlama San.Tic.Ltd.Şti.Osmangazi Mh. Gazi Cd. No:13/3 Kıraç-Esenyurt / İSTANBUL TÜRKİYE
Tel: +90 212 679 24 70 (Pbx) Fax: +90 212 679 34 05  info@kayacelik.com
 
Tüm Hakları Saklıdır. © 2010 Kaya Çelik İnşaat ve Pazarlama San. Tic. Ltd. Şti.  | Tasarım ve Uygulama : DadisWebTasarım